top of page

Bilim Kızı BAŞARILARI

Kızlarımızın başarılarını takip ediyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Aşağıdaki listemizde her dönem kızlarımızın yeni başarılarını eklemek, doğru yolda olduğumuzu hissettiriyor.

Bilim Kızı Başarılı kızlarımızla gurur duyuyoruz.

2023-2024 Dönemi

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

2023-2024 Dönem kızlarımızın da burada başarılarını sizlerle paylaşmayı umutla bekliyoruz. 

Bilim Kızı Başarılı kızlarımızla gurur duyuyoruz.

2022-2023 Dönemi

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

• İldem YUSUF – Moleküler Biyoloji ve Genetik (3,66 GNO) ve Eczacılık (3,5 GNO) çift ana dal yapıyor. Staj kabulü yapıldı. Her iki alanda da staj yapacak. Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.

Aycan GÜNER - YÖK dil sınavından 87.5 aldı.
Tübitak 2209 projelerini teslim ettiler. Tübitak Star Bursiyeri olarak stajını tamamladı ve  bir biyoteknoloji şirketinde  stajı yaptı.

Seda KARSAVRAN – Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm ikinciliği ile mezun oldu. Tübitak 2209-A projesini raporladı, Makale hazırladı. Teknofest Biyoteknoloji inovasyon yarışmasına katıldı. Patent başvurusu yaptı. Esas Holding'in desteği ile İngilizce Fırsatım programına hak kazandı. MbgTürkiye ekibinde topluluk gönüllüsü. Türkiye Biyologlar Derneği Junior Biologists Üniversite Temsilciliği ve sosyal medya üyeliği yapıyor. Farmasötik biyoteknoloji alanında konferans düzenledi. Altınotu bitki ekstresi içeren doğal yara örtüsü geliştirilmesi ve biyolojik & kimyasal karakterizasyonunun değerlendirilmesi konulu İkinci TUBİTAK 2209-A projesi kabul aldı. 

Açelya DALGIÇ- Biyoinformatik Yüksek Lisansı birinci sınıfı 3,71 ile tamamladı.

Zeynep Hazal GÜLAY -  Biyoloji 3.sınıfı 3,76 GNO ile bitirdi. Moleküler Sinirbilim Laboratuvarında ve Gıda Kontrol Laboratuvarında staj yaptı.

Tuğçe ÖZCAN - TUBİTAK 2210 C projesi yapıyor. Journal of Materials Chemistry (Q1, IF: 7.56) , "Superir photo-induced Antibacterial/Antibiofilm Activities of ZnPcs/TiO2 and Computational Simulation Studies " de makalesi yayınlandı.

Aysu DEMİRCİ – Biyoloji bölümünden 3,68  ile mezun oldu.. Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.

 Melisa ALTUN– TUBİTAK 2209 A projesine başladı. Yabancı dil sınav sonucu ALES: 82 aldı. Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi ve Doku Tipleme Laboratuvarı’nda gönüllü staj yaptı.

Ece Nur BAĞDAT - 3,61 ortalama ile yılı kapattı ve 2023-24 ikinci üniversite olarak bitki teknolojileri bölümüne başladı. Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.. Bursa Uludağ Üniversitesinde 2 ay boyunca hem tarla hem de bahçe bitkileri bölümüyle staj yaptı.

Merve KAYHAN - Tübitak bursiyeri olmaya hak kazandı. Yapay membran proteini üretmek için stajyer oldu. Harvard Aspire I. leadership programina kabul aldı.

Hümeyra DAĞDAGÜL – Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Psikoloji çift anadal psikoloji ortalaması 3.41 GNO. Tübitak bursiyeri olarak bu dönem okulda staj yaptı.. 

Ayşe DEMİRBAŞ – TUBİTAK-COST bursiyeri. BAP destiğiyle tezini hazırlıyor.

Bilim Kızı Başarılı kızlarımızla gurur duyuyoruz.

2021-2022 Dönemi

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

 Yasemin SİPAHİ  – Georgia Univ Burslu Doktorasına devam ediyor.

Büşra AĞIR – İYTE Kanser Araştırma merkezi projesinde Yüksek Lisansa başladı.  Gebze Teknoloji Üniversitesi Biyoteknoloji Lisansını Birincilikle bitirdi.

Gözde UÇAN – Romanya Babeș Bolyai Üniversitesinde Moleküler biyoloji ve genetik bölümünde 4 aylık Erasmus stajını kazandı. Başarı ile mezun oldu.

Gamze GÜLDEN -  COSPAR2022Assembly - de uluslararası makalesini sunma hakkı kazandı

Bahar ÇANDUR - University Medical Center Hamburg Eppendorf- Center for Molecular Neurobiology Hamburg’da moleküler sinirbilim laboratuvarında stajyer Guest Scientist olarak katıldı.

Zeynep Didar KAYIKLIK – 2 adet İYTE de Biyoloji ve genetik stajını tamamladı. Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde tezli yüksek lisansa başladı. 

Beyza TURGUT- 4 girişimcilik projesi, STK üyesi, 2 toplulukta lider olarak görev aldı. Türkiye’de ilk ve TEK BIOINNOVATION22 ve 23  Hackathon’unu gerçekleştirdi.

Beyza Gaye EDEPLİ– EKOG topluluğunda yönetim kurulu üyesi olarak kongre düzenliyor. Hacettepe Biyoloji bölümünden 3,35 ortalama ile mezun oldu. Yeditepe Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında yaz stajını tamamlayarak tezli Yüksek Lisansa başladı. 

bottom of page